13 Ocak 2009 Salı

Jandarma Sozlesmeli Personel Alımı 2013

Cekingen | 17:05 | 2 Yorum Yapılmış


Jandarma Genel Komutanlığı, sözleşmeli subay ve sözleşmeli bayan astsubay alacakmış,Adaylar, başvurularını 1 Şubat-1 Nisan arasında yapabileceklermiş,detaylar yazının devamında
Jandarma muhabere, istihkam, ordudonatım, levazım, maliye, mühendislik (elektronik), mühendis (bilgi sistemleri) sınıfları için erkek adaylar, diş tabibi, eczacı ve öğretmen (hukuk) sınıfları için ise erkek ve bayan adaylar başvurabilecek. Lisans programlarından mezun olanların 27 yaşını (1 Şubat 1982 ve sonra doğanlar), lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanların ise 32 yaşını (1 Şubat 1977 ve sonra doğanlar) doldurmamış olması gerekiyor.
Başvurular için herhangi bir kılavuz, form gibi doküman dağıtımı yapılmazken, adaylar, www.jandarma.tsk.tr internet adresinden müracaat edecek. Başvurusu kabul edilerek aday kaydı yapılanların isimleri ile sınav tarihleri ve yerlerine ilişkin bilgiler 20 Nisandan itibaren aynı internet adresinden duyurulacak. Sınavlar, yazılı, ön sağlık muayene ve fiziki kabiliyet değerlendirme testi ve mülakat şeklinde üç aşamalı yapılacak.
Yazılı sınav, 16 Mayısta Ankara'da gerçekleştirilecek. Adaylar, sağlık ve fiziki kabiliyet değerlendirme testlerine ise 30 Mayısta Beytepe'deki Jandarma Okullar Komutanlığı'nda alınacak. Mülakatlar 2-3 Haziranda Anıttepe'deki Korgeneral Naci Tınaz Kışlası'nda yapılacak.
-SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY ALIMI-
Sözleşmeli astsubaylık için başvuracak bayan adayların ise 24 yaşını (1 Şubat 1985 ve sonra doğanlar) olması gerekiyor. 17 Mayısta Ankara'da sınava alınacak olan adaylar, 31 Mayısta Jandarma Okullar Komutanlığı'nda ön sağlık muayene ve fiziki kabiliyet testlerine, 4-5 Haziranda da Korgeneral Naci Tınaz Kışlası'nda mülakat sınavına tabi tutulacak.

2012 Yılı Sözleşmeli Subay Alımı

Başvuru kılavuzunu görmek için tıklayınız

2012 Yılı Sözleşmeli Astsubay(Bayan) Alımı

Başvuru kılavuzunu görmek için tıklayınız.

2 yorum:

  1. kardeşim komutanlarım yıllardır asker olmak için ben beni yırttım.ama bir türlü alınmadım. askerlik çağım geldi seve seve gittim orada kalayım dedim onu bile çok gördüler neymiş efemdim orta okulu imam hatipte okumuşum ilk okul,lise ye ne oldu çöpemi gitti.yazık yav bizede yalvardım resmen ama takan yok ki.şimdide sözleşmeli subay alımı var şimdiye kadar yaş vardı şimdide okul çıktı.ne yapayım akıl verim alın beni yav alın şırnak hakkari batman d.bakır bitlis istediğiniz yere gönderin sicilimi araştırın askerdeyken atışlarıma bakın disiplinime bakın vukaatlarımı inceleyin bir sorun çıkarsa kellemi keserim ama bakıyorumda bazıları için söylüyorum daha silah tutması bilmeyen adamları uzm.sby olarak memur yapıyosunuz vallaha yani hevesi olannı değilde parasına bakanı asker yapıyosunuz.terazide eşitliksiz var abilerim.saygılarımla.
    asker_osmanli@hotmail.com.birde karşılık yazarsanız sevinirim.

    YanıtlaSil
  2. merhaba bayan astsubaylık yaş sınırı ve nasıl girileceğine dair detaylı bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

    YanıtlaSil