26 Nisan 2008 Cumartesi

Baykal yeniden başkan

Cekingen | 22:15 | Yorum YokCHP 32. Olağan Kurultayı'na tek aday olarak katılan Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 1021 oyla yeniden Genel Başkan seçildi.


Kurultay'da 1231 delegeden 1105'i genel başkan seçimi için yapılan oylamaya katıldı. Baykal, 1021 oyla yeniden genel başkan seçilirken, 84 oy geçersiz sayıldı.
Baykal, 9 Eylül 1992 tarihinde CHP'nin yeniden açıldığı 25. Olağan Kurultay'da ilk kez genel başkan seçildi. O tarihten sonra gerçekleştirilen kurultaylarda da görevini koruyan Baykal, bugün yapılan 32. Olağan Kurultay'da 10. kez delegeden destek aldı.BAYKAL OY KULLANDI
CHP 32. Olağan Kurultayı'nda tek genel başkan adayı Deniz Baykal, oy vermek üzere kurultay salonuna geldi. Atatürk Spor Salonu'nda yapılan kurultayda, adaylık için imza verme işlemi başladıktan sonra salondan ayrılan Baykal, oy verme işlemi sürerken saat 21.00'de kurultay salonuna geldi.Baykal, salona ''İnadına Baykal, inadına sol'', ''Türkiye seninle gurur duyuyor'', ''Samsun seninle gurur duyuyor'' sloganlarıyla girdi. Oyunu kullandıktan sonra salonda tur atarak partilileri selamlayan Baykal, daha sonra tribünde partililerin arasına oturdu.

internet haber

0 yorum:

Yorum Gönder